UVT și Agenţia pentru Dezvoltare Regională Vest – parteneriat de succes pentru extinderea infrastructurii universitare timișorene

Comunitatea academică a Universității de Vest din Timișoara este implicată permanent în procesul de dezvoltare a unui cadru funcțional și util pentru activitatea universitară.

În acest context, avem bucuria de a vă invita să participați la evenimentul de prezentare a proiectului ajuns în etapă finală: „Reabilitarea și extinderea  spațiilor de învățământ în vederea creșterii relevanței învățământului universitar socio economic”, ocazie cu care va fi inaugurat noul sediu ce a fost edificat în cadrul proiectului derulat de UVT alături de Agenţia pentru Dezvoltare Regională Vest, în calitatea sa de Organism Intermediar pentru  Programul Operaţional Regional în Regiunea Vest (OI POR pentru Regiunea Vest). Evenimentul de inaugurare a spațiului de pe strada Paris nr. 1 va avea loc vineri – 29 septembrie 2023, ora 15.

La eveniment va participa rectorul UVT, prof. univ. dr. Marilen Gabriel Pirtea. Vor fi prezenți și reprezentanți ai Comisiei Europene, directorul general al ADR Vest, Sorin Maxim, alți reprezentanți ai instituțiilor partenere, studenți și cadre didactice.