Vizita liceenilor la LIT, în cadrul „Săptămânii altfel”

Joi, 26 octombrie, în cadrul Săptămânii altfel, elevii Liceului Teoretic Sârbesc ”Dositei Obradovici” din Timișoara au efectuat o scurtă vizită la Facultatea de Litere, Istorie și Teologie.

Însoțiți de doama profesoară Luminița Marcu, aceștia au fost primiți de către cadrele didactice de la Programul de studii Limbă sârbă și croată și au participat la un Curs practic demonstrativ alături de studenții Porogramului de studii.

Vizita s-a încheiat cu o scurtă prezentare a universității, a facultății și a programului de studii Limba și literatura sârbă și croată.

UVT

InfoDay@FMI-UVT

Prima ediție a InfoDay@FMI-UVT, eveniment organizat de Facultatea de Matematică și Informatică a Universității de Vest din Timișoara, este concepută ca un hub de networking

Mai multe »