Weekend sportiv la UVT – competiții de șah rapid și șah blitz

În perioada 7-9 octombrie vor avea loc, la UVT, două turnee de șah: Cupa UVT la șah rapid și Cupa UVT la șah blitz.

Competiția este deschisă atât jucătorilor legitimați, cât și celor nelegitimați, iar înscrierea la turneu este gratuită.

Mai multe detalii despre sistemul de joc, program și înscrieri pot fi găsite pe site-ul https://csu-uvt.ro/2022/10/turnee-de-sah-rapid-si-blitz-la-universitatea-de-vest/.

Înscrierile se pot face până la ședința tehnică în cazul ambelor turnee sau până se atinge numărul maxim de jucători (60).

Vrei să iei parte la eveniment ca voluntar? Înscrierile sunt deschise pe platforma de voluntariat: www.csu-uvt.ro/voluntariat/.

Evenimentele fac parte din programul Sportul Universitar UVT – Activ în Competiții și Comunitate, finanțat de Municipiul Timișoara prin Centrul de Proiecte în cadrul apelului #OrașulÎnMișcare.