Actualizări recente despre proiectul LMI-EUniv!

În cadrul proiectului “Innovating the use of Labour Market Intelligence within European Universities”, au fost recent lansate rapoarte comprehensive pentru 19 țări Europene conținând resurse valoroase și actualizate cu privire la disponibilitatea informațiilor despre piața muncii în Europa. Aceste informații accesibile și complete au ca scop sprijinirea persoanelor fizice, profesioniștilor, cercetătorilor și factorilor de decizie din instituțiile de învățământ superior în luarea deciziilor informate și formularea de strategii eficiente, favorizând o mai bună aliniere între programele de învățământ și nevoile pieței muncii.

Proiectul LMI-EUniv este dezvoltat în parteneriat cu Universitatea de Vest din Timișoara, Universitatea Milano-Bicocca, Universitatea din Tallinn, Prospektiker și LISER. Obiectivul principal al acestui proiect este de a îmbunătăți procesul decizional bazat pe date în instituțiile de învățământ superior.

Pentru mai multe informații puteți contacta pe Ciprian Panzaru (ciprian.panzaru@e-uvt.ro) sau vă invităm să vizitați site-ul proiectului, www.lmi-euniv.eu.