Blended Intensive Program la Departamentul de Geografie – ”Cultural Creative Industries and Urban Dynamics”

În data de 6 martie 2023 a fost lansată partea online a unui program de formare și cercetare care reunește 40 de doctoranzi, masteranzi și studenți la licență din șase universități europene din Franța, Germania, Belgia, Spania, Serbia și România (UVT – cu 7 cursanți), plus 11 cadre didactice.

Un Blended Intensive Program cu tema “Cultural Creative Industries and Urban Dynamics”, care va reuni toți participanții în luna mai, în prezență fizică în Timișoara, Capitală Europeană a Culturii 2023. A fost o reușită deosebită, menționează domnul Prof. Dr. Nicolae Popa – coordonatorul proiectului, fapt pentru care sunt aduse mulțumiri colaboratorilor din cadrul acestui proiect și anume Lect. Dr. Alexandru Drăgan și Asist. Dr. Alexandra Marian-Potra, precum și cursanților implicați, între care Drd. Mădălina Glonți, Drd. Vlad Cumpănaș, student Adelina Tuță, student Andreea Triponescu. Ne-a bucurat participarea la deschidere și a colegilor Conf. Dr. Cătălina Ancuța, prorector UVT, și Lect. Dr. Sebastian Jucu, director al Departamentului de Geografie.