Expoziție la final de proiect

Fluiditatea culorii a fost o expoziție realizată cu o parte din lucrările studenților înscriși în proiectul ROSE AG 375, proiect care a avut și are ca obiectiv dezvoltarea unui program integrat de activități educaționale inovative și atractive cum ar fi: cele remediale, de îndrumare și sprijin, consiliere profesională și orientare în carieră, de coaching și dezvoltare personală, de dezvoltare a competențelor socio-emoționale și workshopuri.

Lucrările expuse în Galeria – Palierul E2 – Facultatea de Arte și Design au fost realizate în cadrul unui Workshop – Pouring-art.

Datorită nenumăratelor posibilități oferite de tehnica pouring, acelea de a combina culori și texturi, se întrevăd o multitudine de lucrări cu variante unice și imprevizibile. Surpriza a constat în descoperirea combinațiilor, efectelor de culoare și textură, procedura de lucru fiind ofertantă și incitantă. Totul este o permanentă descoperire care creează dependență de culoare.

Nu există un rezultat la care trebuie să ajungi, trebuie doar să te bucuri de experiență!

Organizator: Lect. univ. dr. Eugenia Elena Riemschneider

Studenți: Buză Cristian, Chiran Mona, Hațieg Alexandra, Ichim Gabriela, Ilieș Bianca, Pentea Robert, Radu Florina, Tirla Georgiana,  Velea Simona

Lector univ. dr. Eugenia Riemschneider